CandoCo Dance Company (UK): The Journey / In Praise of Folly

     
2000 Ft (Trafó bérlet érvényes)

„A CandoCo újrahúzta a tánc határait és bebizonyította, hogy a virtuozitás nem kizárólag az ép testűek kiváltsága.” (Judith Mackrell, The Guardian)
 
A The Journey (koreográfus: Fin Walker) egy féktelen és magával ragadó érzelmi utazás, mely a táncosok lélegzetelállító mozdulatsoraival párosul. Fin Walker, a londoni táncélet egyik elismert alakja a Walker Dance Park Music társulatot vezeti. Koreográfiáit a hihetetlen iramú, kirobbanó energiájú mozgásanyag jellemzi, táncosainak elképesztő tempót diktál. Állandó alkotótársa Ben Park, aki az előadás zenéjét szerezte. Egy komplex és lenyűgöző felfedezőút! 
 
Az In Praise of Folly (koreográfus: Athina Vahla) a reneszánsz művészet ihlette táncszínházi előadás, melyet egyszerre hat át a szépségérzet és árnyékol be a hanyatlás lehetősége. Sötét, ám bensőséges képek sora, megrendítő mozdulatsorokkal és nyugtalanító zenével kiegészülve, határozza meg a darab hangulatát.
 
A brit társulat rendszeresen hívja közös munkára a világ legkiemelkedőbb koreográfusait (pl. Stephen Petronio, Doug Elkins) – bizonyára most sem fognak csalódást okozni!
 
 
WORKSHOP!
A 2004-es workshop sikerére való tekintettel ismét lesz CandoCo workshop 2006. november 1. és 7. között!
Helyszín: KUSZA (Dél-budai Kulturális és Szabadidőközpont, www.kusza.hu)
Érdeklődni lehet: Műhely Alapítvány, 456 2045 / 2052
 

 
A társulatról
A magyar közönség 2002-ben, a Sziget Fesztiválon találkozhatott először a világhírű nagy-britanniai CandoCo Dance Company-val, mikor is olyan viharos sikert arattak, hogy visszatérésük már ott a fesztiválon szinte bizonyos volt. Legutóbb 2004-ben léptek fel a Trafóban, amikor Protein Dance (Bettina Strickler és Luca Silvestrini), valamint Stephen Petronio (USA) koreográfiáit mutatták be.
 
Az egészséges és mozgássérült tagokból álló kortárs táncegyüttest 1991-ben alapította Celeste Dundeker és Adam Benjamin. A világ első integrált tánctársulatának létrehozásával az volt a céljuk, hogy egyrészt kialakítsanak egy olyan táncstílust, amely egyaránt megfelel az egészséges és a testi fogyatékos – köztük a látás- és halláscsökkent – táncosoknak, valamint, hogy megmutassák: a mozgás más dimenziókban is elképzelhető, mint ahogy azt eddig gondoltuk. A végeredmény: lélegzetelállítóan gyönyörű koreográfiák sora, amelyek előtt a tabukból emelt falak sem tudnak megállni.
 
A CandoCo Dance Company mára a világ egyik méltán legelismertebb, legkiválóbb táncegyüttese. Az együttes fő profilja az előadóművészet, de küldetésükhöz híven olyan tréningeket is szerveznek – mind Nagy-Britanniában, mind külföldön –, amelyekkel a különböző mozgásképességű emberek integrált táncstílusát szeretnék népszerűsíteni és elterjeszteni, elsősorban a táncoktatásban szerepet játszó felsőoktatási és továbbképzési formákban. A társulat által kifejlesztett módszer azt az egyszerű programot hirdeti, hogy a táncot bárki élvezheti, akit érdekel a tánc és szeretné művelni. A workshopok segítik a résztvevők fizikális párbeszédét, ösztönzik a reakciók őszinteségét, hogy a táncosok saját lehetőségeiken belül egy újfajta kiteljesedést ismerjenek meg. A workshopok szándékuk szerint abban is segíteni próbálnak, hogy megváltozzanak az egymással szemben kialakult félelmek és előítéletek, úgy az egészséges testűek, mint a fogyatékkal élők körében.
 
A CandoCo módszereit és stílusát mára már számos táncegyüttes adaptálta. Számos világhírű koreográfussal dolgoztak, dolgoznak együtt, többek között Javier de Frutosszal, Doug Elkinsszel és Stephen Petronioval.
 
 
www.candoco.co.uk

TRAFÓ KORTÁRS MŰVÉSZETEK HÁZA
Jegypénztár nyitva tartás:
  • nagytermi előadásnapokon: 17h - előadás vége + 30 perc, max. 22h
  • stúdió-, kabin- és klubelőadás napokon: 17h-20h30
  • egyéb napokon: 17h-20h
Trafó Galéria nyitvatartás:
  • Előadási napokon 16-22h.
  • Nyitva: kedd-vasárnap: 16h-19h
  • Hétfőnként zárva.
Elérhetőségek

  • A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.

Médiapartnerek

Együttműködő partnerek