Dajkamesék? Szubverzív utópiák? A kollektív tudattalan utolsó őrzői? A patriarchátus élőhalottjai? A tündérmesék ma megosztóbbak, mint valaha. De velünk élnek – úgyhogy ideje kezdenünk velük valamit.
Kiderül a titok – ezt jelenti a híres tündérmese (ami az erdő mélyén történik, nem fogod elhinni)! Saját élettörténeteinkkel dolgozva járatlan útra lépünk, ahol a beavató színház a meseterápiával és a lecture performance műfajával ötvöződik. Hagyjuk magunkat elveszni a meseértelmezések erdejében. Talán találkozunk.
Varsányi Péter szabadúszó színházrendező 2017-ben végzett az SzFE-n. Jelenleg a FreeSzFE és a Salzburgi Mozarteum PhD hallgatója. Ezt az előadást a doktori kutatása keretén belül hozza létre alkotótársaival, Juhász Gabriellával, Kovács Domokossal, Sipos Györggyel és Farkas Verával.
"Értékvesztett világunkban a mesékben próbálunk meg kapaszkodókat találni, hiszen azokban mindig egyértelmű, ki melyik oldalon áll, és általában bízhatunk a jó győzedelmében. Varsányi Péter talányos című Népmesebeavató.333-ja e korszellem jegyében született."
A produkció a Budapest Főváros Önkormányzata által meghirdetett Staféta program keretében valósult meg.
Budapest Főváros Önkormányzata | |
FÜGE Produkció | |
Staféta program |
"Varsányi Péter rendező, aki egy személyben narrátora is az estnek, számokkal, adatokkal és nevekkel béleli körül a játékot, mely az állítólagos népmese-katalógusnak az állítólagos háromszázharmincharmadik meséjére, azaz a Piroska és a farkas történetére épül."