Szűcs Edit és a Természetes Vészek Kollektíva: BŐR-HÁRTYA…

1900 Ft / diák: 1500 Ft / bérlet érvényes
A ScenoFest keretében:

A test jelentése, vizuális átalakítással, térbeli kihelyezéssel szimbolikus értelmet nyer.

A jel-mez ilyen értelemben nem más, mint egy legfelső bőrréteg, egy test-maszk, amely viszonyunkat a külvilággal befolyásolja, sőt, meghatározza. Az előadást inspiráló „test- maszkok” egyfajta metamorfózis szándékával jönnek létre, „konceptuális képmások”, amelyek olyan piktografikus jelrendszert hordoznak, ami inspirálja, az időben, térben és mozgásban lezajló színpadi események sorát. A BŐR-HÁRTYA célja, hogy az előadás egyes rétegei, a szöveg, a zene, a gesztus és kép olyan interaktív párbeszédben álljanak egymással, ami a befogadóban olvadhat egységgé.



„A divatbemutató felfokozott, őrült ritmusával párhuzamosan bontakozik ki egy statikusabb, sejtelmesen mozduló, titkait lassan feltáró világ. A néző az előadás elejétől arra kíváncsi, hogy mit rejtenek a kifutó által négy részre osztott színpad mélyedéseiben ülő, lepellel letakart szobrok. Figyelmünket viszont annyira elvonja a modellek hajszolt világának szemlélése, hogy csak utólag jövünk rá, fontos pillanatokat mulasztottunk...”


(Rádai Andrea: TEST-RUHA, www.revizor.hu)

„Góbi Rita kis női démon-kobold lényébe bőven szorult a komikából is. Vadas Zsófia Tamara olyan, mint egy életre kelő antik szobor. Kántor Kata alakját pedig mintha nem is a különös-különc ruhák, hanem valami mélyen átélt fájdalom öltöztetné.” (Szoboszlai Annamária: A ruha él, Színház)



„Tóth Krisztina szövegei furcsa, mágikus ráolvasássá módosulnak az előadásban: dallamuk, sodrásuk lesz, örvényszerűen áramlanak. Nagyon erős, élő, fájdalmas és tragikumukban is érzéki szövegek ezek, még fragmentumokra bontva is.”
(Tóth Ágnes Veronika: Virgonc múmiák, www.kultura.hu)

„De Szűcs Edit ruhái a maguk anyag- és látványbeli összetettségükkel megkövetelik maguknak az időt. A (személyiséget adó) arc nélküli női alakok mozgása mindig igazodik az adott képhez, mozgásuk töredező és töredezett, kaotikusnak ható, mégis folyamatosan egy határozott irányba haladó.” (Sors Vera: Áttűnések, www.ellenfeny.hu)


Szűcs Edit viselet-fikciói
COIL (GB) zenéi
Gergye Krisztián koreográfiája
Tóth Krisztina írásai


Alkotótársak:
Koncepció: Árvai György
Dramaturg: Imre Zoltán
Etűd tervező: Havancsák Teréz
Installáció: Herczig Zsófia
Smink: Károlyi Balázs
Haj: Kenyeres Attila
Fény, technika: Szirtes Attila
Produkciós vezető: Kulcsár Viktória



Előadók:
Arany Virág, Dombi Kati, Gergye Krisztián, Góbi Rita, Hoffmann Adrienn, Kántor Katalin, Lőrinc Katalin, Madák Zsuzsanna, Nagy Andrea, Tárnok Marica, Tonhaizer Tünde, Vadas Zsófia Tamara

TRAFÓ KORTÁRS MŰVÉSZETEK HÁZA
Jegypénztár nyitva tartás:
  • nagytermi előadásnapokon: 17h - előadás vége + 30 perc, max. 22h
  • stúdió-, kabin- és klubelőadás napokon: 17h-20h30
  • egyéb napokon: 17h-20h
Trafó Galéria nyitvatartás:
  • Előadási napokon 16-22h.
  • Nyitva: kedd-vasárnap: 16h-19h
  • Hétfőnként zárva.
Elérhetőségek

  • A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.

Médiapartnerek

Együttműködő partnerek