.
kisebbségi kép, részvételi videó, civil újságírás
Az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékén megalapított Minor Média/Kultúra Kutatóközpont fel szeretné tárni a részvételi videózás, illetve tágabban a kisebbségi, részvételi és művészeti alapú képkészítés (minor média) történetét és jelenlegi helyzetét Magyarországon.
Első lépésként szakmai workshopra hívjuk a közösségi filmezés hazai szakértőit és kutatóit, hogy összefogjuk a hasonló kezdeményezéseket, bemutatkozzunk egymásnak, közösen elemezzünk részvételi módszerrel készített álló- és mozgóképeket, módszertant és tapasztalatot cseréljünk, valamint ötleteljünk a lehetséges jövőbeli tervekről, együttműködésekről.
Mi lenne például, ha létrehoznánk egy közös paltformot az Angliában alapított MyStreet nevű közösségi videó-térkép mintájára? Kikkel tudnánk közösen dolgozni? Vagy mi lenne, ha a tanároknak szerveznénk oktatást a részvételi videózásról?
Szó lesz továbbá a részvételi képkészítésnek a kisebbségi közösségek önreprezentációjában betöltött szerepéről és a láthatóvá válás folyamatáról, annak lehetséges módjairól, nehézségeiről.
A workshop másik célja, hogy előkészítse a Romakép Műhely nevű egyetemi kurzus és antropológiai filmklub tavaszi programját. A vetítéssorozat március 6-i állomása szintén a Trafóklubban lesz.
A workshop meghívott résztvevői:
BIHARI László, TÓTH István / Zöld Pók Alapítvány
BÓDIS Kriszta / Van Helyed Alapítvány
CSOSZÓ Gabriella / Freedoc
KOZÁK Zsuzsanna / Vizuális Világ Alapítvány
NEMES Gusztáv
OBLATH Márton / Saját Színház
SIROKI László / Cserepressz
ZRINYI GÁL Vince / KOMA Bázis
Szervezők:
CSEKE Balázs, ELTE kommunikáció- és médiatudomány mesterszakos hallgató
MÜLLNER András, a Minor Média/Kultúra Kutatóközpont vezetője, a Média és Kommunikáció Tanszék oktatója
VARGA Krisztina, az ELTE Film-, Média és Kultúratudomány doktori programjának hallgatója
A borítókép a Zöld Pók Alapítvány 2017-es MyStreet-workshopján készült a Rios című videó forgatása közben. Forrás: zoldpok.hu