Regisztráció a tszn.kutatas@gmail.com címen "Koreografált tér workshop" tárgymegjelöléssel.
Regisztráció a tszn.kutatas@gmail.com címen "Koreografált tér workshop" tárgymegjelöléssel.
Az Imre Zoltán Program keretein belül megvalósuló SVUNG Kutatócsoport workshop.
Milyen közösségé a köztér? Miként szervezik mozgásunkat az egyes piktogramok és feliratok, jelzőlámpák és rendőrök, esetleg (táj)építészeti megoldások, vagy csak a többi ember? Hogyan lehet nem funkció szerint, hanem az érzékeinken keresztül megélni a minket körülvevő teret? Az építészek mint koreográfusok a mozgások designerei. A szobrászok ugyanígy a mozgó test alapjául szolgáló test designerei. Az emberek tehát mobil szobrok az építészek koreográfiájában? Mit kell hozzátennünk vagy elvennünk a testből ahhoz, hogy alkotássá minősítsük? Mikor néz minket egy szobor és mikor tekintet nélküli kőtömb egy ember? Mikor ugyanúgy csak anyag az ember mint a bitumen? Hogyan építjük magunkat, kezdve a diétától, a szülésen és a botoxon át a tetoválásokig - a workshop ezeket a kérdéseket járja körbe.
Kiegészítésként a teljes workshop sorozatról:
Az Imre Zoltán Program keretein belül megvalósuló SVUNG Kutatócsoport workshop alkalmak célja, hogy interdiszciplináris sokszínűséggel gyarapítsák a táncművészet területén megvalósuló táncszínházi nevelési és táncszínház-pedagógiai tevékenységeket. A meghívott előadók munkáit egybefogja az anyagiság felőli közelítés, vagyis hogy a test egy felület, ami a rá ható hatásokat érzékeken keresztül fogja fel, és azokra rendszerint a társadalmi normatíva szerinti válaszokat ad. Olyan módszereket keresünk, amik által jobban tudunk figyelni saját testi megérzéseinkre, s amikkel azok spektrumát szélesíteni tudjuk.
A workshop vezetői: Tóth Márton Emil, szobrász; Wesselényi-Garay Andor, építészteoretikus és Szemessy Kinga (SVUNG), táncos-tánckutató.