TRAFÓ ELECTRIFY SERIES Vol. 2.

2800 Ft | elővételben: 2200 Ft
Az első 100 jegy elővételes
Nagyterem
19.00 Kapunyitás
19.30 - 20.30 Mesterházy (syrup.hu - DJ set)
20.30 - 21.00 PAMELIA KURSTIN (USA-AT – live)
21.00 - 22.00 TIRZAH & MICACHU (UK – live)
22.00 - 23.00 FOREST SWORDS (UK – live)
23.00 - 24.00 VLADISLAV DELAY (FIN – live)

Az ELECTRIFY a Trafó hiánypótló kortárs elektronikus zenei sorozata, sokszínű és haladó szellemű programmal, aktuális és feltörekvő nemzetközi és hazai művészekkel, izgalmas felfedezésekkel és koncertszerű zenehallgatási élménnyel. A lassan minifesztivállá fejlődő széria második felvonásán fellép az úttörő finn producer legenda Vladislav Delay, az álomzenével babonázó brit Forest Swords, a fiatal káoszpop zeneszerző tehetség Micachu és a vokalista Tirzah duója, valamint ritkaságnak számító exkluzív koncertbemutatót ad az amerikai Pamelia Kurstin, aki a világ első elektronikus hangszerén, a kultikus tereminen játszik. 

VLADISLAV DELAY
Sasu Ripatti a sokszínűség mintaképe, a finn elektronikus zenei producer a house-tól és a technótól az ambienten át az absztrakt jazzig nyúló projektjeit és azok jelzőit felsorolni is nehéz. Szinte minden stílust megjárt különböző művésznevek alatt, úgymint Luomo, Sistol, Uusitalo és Conoco, a jazzes-elektronikus absztrakciókkal a Vladislav Delay Quartetben játszott, a ritmusokat pedig a technóklasszikus Moritz von Oswald triójában is bűvölte - mégis mindezek közül az egyik legismertebb, ugyanakkor legszemélyesebb a kötetlenül kísérletező Vladislav Delay. Ripatti nagy híve a szofisztikált zenei textúráknak, mindig valami új hangzás foglalkoztatja, amibe saját egyéniségét építi bele. A ‘90-es évek vége óta alkotó és ikonikus státuszt kivívó úttörő művész legutóbbi albuma alig egy éve jelent meg Kuopo címmel, de visszatérő budapesti fellépésén már új anyagokat hallhatunk tőle.

Fülnek:


Agynak: Recorder interjú
 
FOREST SWORDS
Matthew Barnes hipnotikus projektje 2010-ben kiadott EP-je óta babonázza a zenekritikusokat és a közönséget egyaránt. Forest Swords zenei univerzuma és minimál esztétikája hazája szikár erdejeinek, kietlen tájainak, városi visszhangjainak ködös atmoszféráját tükrözi vissza olyan bensőséges őszinteséggel, mely elsőre magába szívja a hallgatót. Sokszor vonnak párhuzamot Mount Kimbie, James Blake, vagy How To Dress Well zenéinek hangulatával – és remixei között megtaláljuk a These New Puritans, Gold Panda és Burial/Four Tet számait is, mégis összehasonlíthatatlanul sajátos és sokszínű az a melankolikus érzelemkavalkád, amelyet Forest Swords közvetít saját álmodozó világában. A civilben grafikusként dolgozó brit producer augusztusban tér vissza a várva várt új albumával, mely a lassabb ritmusok és sötétebb hangulatok szakértőjének számító Tri Angle kiadónál jelenik meg Engravings címmel.

Szemnek:


Fülnek:


Agynak: FACT interjú
 
TIRZAH & MICACHU
Mica Levi, azaz Micachu egyszerre klasszikus képzettségű zeneszerző, experimentális zenész és énekesnő, a bájos káoszpop csodagyereke, és elképesztően sokszínű zenei vénával megáldott tehetsége. Gitározik, hegedül, maga által épített hangszereken játszik, klasszikus kortárs zenét komponál a Londoni Filharmonikusok felkérésére, grime MC kollektívákkal rappel, zenekara a Micachu and the Shapes pedig állandó vendége a jelentősebb fesztiváloknak és meghatározó magazinok zenerovatainak. Olyanoknak készített remixeket, mint The xx, Metronomy, Roots Manuva, vagy Jamie Lidell. Debütáló lemezén a kísérleti elektronikus zene nagymesterével Matthew Herberttel dolgozott, zenekarával pedig Never címen adott ki albumot. Hozzánk egy játékosan szertelen, exkluzív szettel és az első kislemezét nemrég megjelentető titokzatos közreműködővel, Tirzah-val érkezik.

Szemnek:


Agynak: MTV Iggy interjú
 
PAMELIA KURSTIN
A legrégebbi elektronikus hangszerként ismert teremin legalább annyira misztikus, mint amennyire lenyűgöző. A látványos kézmozdulatokkal, fizikai érintés nélkül képzett éteri hangokat viszont nagyon kevesen tudják tökéletesen elővarázsolni. Az amerikai Pamelia Kurstin egyike a világ elismert teremin művészeinek, az előadásában megszólaló dallamok szinte transzcendentális élményt nyújtanak.
 
1314
TRAFÓ KORTÁRS MŰVÉSZETEK HÁZA
Jegypénztár nyitva tartás:
  • nagytermi előadásnapokon: 17h - előadás vége + 30 perc, max. 22h
  • stúdió-, kabin- és klubelőadás napokon: 17h-20h30
  • egyéb napokon: 17h-20h
Trafó Galéria nyitvatartás:
  • Előadási napokon 16-22h.
  • Nyitva: kedd-vasárnap: 16h-19h
  • Hétfőnként zárva.
Elérhetőségek

  • A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.

Médiapartnerek

Együttműködő partnerek