Puskár Krisztián tárlatvezetése A Kereső című kiállításon
2023. december 8-án (pénteken) 19 órától Puskár Krisztián tart tárlatvezetést Katarina Šević és László Gergely (Tehnica Schweiz) A Kereső című kiállításán.
Puskár
Krisztián több mint másfél évtizede dolgozik újságíróként és
médiamunkásként, jelenleg a Partizán szerkesztője; 2012 óta az UH Fest
kísérleti zenei fesztivál társkurátora és szervezője, emellett a Küss
Mich klubestek társalapítója és dj-je; doktori kutatásának témája az
olaszországi ólomévek kultúrája.
A program ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk!
* * *
A Kereső
Katarina Šević és László Gergely (Tehnica Schweiz) közös kiállítása
Társszerzők: Bátki Viktor zeneszerző és Rákosi Péter (TSCH)
Látogatható: 2023.11.05 - 2024.01.07.
A Kereső bolyongásra van ítélve, nem valamiféle végső cél felé halad, figyelme magára az útra és az azon való navigálásra irányul. Útja során információkat gyűjt, tájékozódik, szétszedi, majd újrarendezi a jelen lenyomatait. Kiszűri mindazt, ami felesleges, ami hamis, ami megtévesztő, ami bármilyen érdek nyomán jött létre, kiszűri a valótlant, vagy azt, ami a valóságnál is valóságosabbnak tűnik. Keresi azt, ami a tények és a jelenről beszámoló tudósítások háttérben húzódik, mindazt, ami a leírtak mögött és a sorok között olvasható.
Bár a Kereső biztonságosan tájékozódik a jelenben, tudása és tájékozódását segítő döntési mechanizmusai mégsem őrizhetőek meg a jövő számára másként, mint kiüresedett rítusokként. Mi olvasható majd ki ezekből a funkciójukat vesztett mozdulatsorokból és rítusokból? Vajon a jövő Keresői képesek lesznek-e arra, hogy olvassák saját múltjukat?
Katarina Šević és László Gergely kiállításán a művészek által külön-külön vagy – néhol más társalkotókkal is együttműködve – közösen készített különböző műfajú művek egy diorámába rendeződnek, melynek középpontjában a tudás rendszerezésének, a jelen megőrzésének, valamint a múlt utólagos olvasásának olyan lehetőségei jelennek meg, melyek a konkrét tartalomtól ellépve apró mozdulatsorokban, hétköznapi gesztusokban, hangokban vagy szubtilis megközelítésekben ragadhatóak meg.