A workshop ingyenes, a részvételi szándékod a következő e-mailcímen jelezd: jegypenztar@trafo.hu
A Trafó hétfőnként, havi egy alkalommal, megnyitja Liliom utcai táncstúdióját mindazok előtt, akik szeretnek mozogni. Ez az alkalom rendhagyó, most az érdeklődő résztvevők a Nagyteremben dolgozhatnak. Minden alkalommal más koreográfus vagy táncos osztja meg az érdeklődőkkel néhány kedvenc gyakorlatát. A cél nem feltétlenül egy koreográfia elsajátítása, hanem a közös mozgás, feltöltődés, tanulás egymástól, együtt.
A workshop ingyenes, de a helyek száma korlátozott, ezért gyorsan jelezd a részvételi szándékod az alábbi e-mailcímen: jegypenztar@trafo.hu
Somló Dávid egy Budapesten élő interdiszciplináris alkotó/zenész. Egyszerű elemek, struktúrák és utasítások segítségével olyan performatív élményeket komponál, amelyek összekapcsolják a figyelmet, a testet, a környezetet és a körülöttünk lévő embereket. Vass Imrével közös IITTHHOONN című előadásuk Halász Péter-díjat kapott, Drift című köztéri koreográfiáját pedig Lábán Rudolf-díjra jelölték.
Közreműködik: Mohácsi Júlia, fénytervező.
Somló Dávid gondolatai a workshopról:
“A Trafó Nyitott Stúdiója alkalmán A legkisebb átjáró részvételi előadás kutatói folyamatába lehet betekinteni. A folyamat az elmúlt években gyakorolt mozgásmeditációs gyakorlatomból, az Egy bot finom egyensúlyozásából táplálkozik. A résztvevők ebben a gyakorlatban egy egyszerű botot egyensúlyoznak a kézfejük bütykének legapróbb pontján. Ez az elsőre banálisnak vagy akár nevetségesen jelentéktelennek tűnő forma meglepően mély hatást gyakorol szinte mindenkire, aki találkozik vele.
Számomra ez a forma egyfajta mag, amit kaptam — valami, amit folyamatos gyakorlással és megosztással lehet megérteni, fejleszteni, hagyni kibontakozni. Egy visszatérő kép él bennem: 100–120 ember együtt, egyszerre egyensúlyozza a botját — mindezt egy lassan változó fénykompozíció és egy hipnotikus hangkörnyezet öleli körbe.
Ahogyan Byung-Chul Han A rítus eltűnése című könyvében írja, a mai individualizált és kultúrában különös jelentőséggel bírnak azok a közös formák, amelyek nem önkifejezésre vagy kommunikációra, hanem a csendes együttlétre épülnek – olyan gesztusokra, amelyeket nem mi találunk ki, hanem amelybe közösen lépünk bele, és amelyek felszabadító módon új közösségi tapasztalatokat nyithatnak meg.
A Nyitott Stúdió során szeretnék a résztvevőkkel egy közös élményen keresztül gondolkodni azon, milyen közös világok nyílhatnak meg egy ilyen apró cselekvés által.”