Trafó-Ultrahang EST: Paizs Miklós,Z'ev és KK.Null

     
1000 Ft

Z’ev elementáris ütős, akit gyakran az indusztriál egyik alapítójának tartanak, ám szemben kortársai többségével, ő sokoldalúan képzett dobos. Elmondása szerint így kezdődött: “1951-ben születtem Los Angelesben, 3 évesen kezdem el játszani ütősökkel és 6 évesen építettem az első ‘dobfelszerelésemet', majd 8 évesen kezdtem dobleckéket venni. 12 éves korom óta professzionális előadó vagyok.” Az elmúlt évtizedek alatt behatóan tanulmányozta a gánai EWE-t, a bali gamelánt és a dél-indiai tala stílust. Rituális és magasfeszültségű gongokon, fémlemezeken és talált tárgyakon előadott játékát erősen befolyásolta Japán és Indonézia és az ott megtalálható kompozíciós technikák. Olyan zenész, aki a terek akusztikáját egyedülálló előadással szólaltatja meg. 1977 óta eddig 36 lemezt, könyvet, kazettát jelentett meg, többek között olyan neves kiadóknál, mint a Touch és John Zorn Tzadikja.
KK.Null vagyis Kazuyuki Kishino zeneszerző, gitáros, énekes, az egyik legjelentősebb noise gitárzenekar, a Zeni Geva alapítója. KK.Null 1981-ben még Butoh táncosnak tanult, s emellett gitárimprovizátorként zenélt tokiói klubokban. A 80-as évek elején két éven keresztül Merzbow-val alapozták a japán zajzenei iskolát, majd több jelentős gitárzenekarban kiérdemelte a \guitar noise terrorist\ kitüntető címet.

A korai kilencvenes években világszerte figyelmet vívott ki progresszív és különösen súlyos hardcore triójával a Zeni Gevaval, amely a Steve Albinivel készített lemezeket az Alternative Tentacles és a Neurosis Neurot Recordings kiadójánal, s e mellett kétszer készítettek John Peel Session-t a BBC számára. A 90-es évek végén KK Null letette a gitárt és elektronikus hangkeltő eszközeivel folytatja kalandozását a zaj birodalmában.
 
Felsorolni is hosszú lenne, hogy ki mindenkivel dolgoztak már ők ketten együtt. A lényeg, hogy most együtt készítettek egy lemezt, amit élőben is bemutatnak nekünk.
 
www.kknull.com

www.rhythmajik.com
 
Az estét Paizs Miklós nyitja meg, akit ugyan a hazai közönségnek nem kell bemutatni, de valószínűleg mégis sokaknak meglepetéssel fog szolgálni.
 

TRAFÓ KORTÁRS MŰVÉSZETEK HÁZA
Pénztár nyitvatartás:
  • naygtermi előadásnapokon: 17h - előadás vége + 30 perc, max. 22h
  • stúdió-, kabin- és klubelőadás napokon: 17h-20h30
  • egyéb napokon: 17h-20h
Trafó Galéria nyitvatartás:
  • Előadási napokon 16-22h.
  • Nyitva: kedd-vasárnap: 16h-19h
  • Hétfőnként zárva.
Elérhetőségek

  • A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.

Médiapartnerek

Együttműködő partnerek