Mitsoura

     
1000 Ft

Különleges élmény részese lehet, aki meghallgatja Juhász Miczura Mónika ”Mitsou” új albumát, vagy elmegy a Mitsoura koncertjére. Mitsou összetéveszthetetlen hangjával, egyedi előadói tehetségével világszerte a legrangosabb helyen szerepel a roma előadóművészek sorában. Énekelt filmzenékben (Tony Gatlif: Gadjo Dilo, Swing, Kamondy Zoltán: Kísértések...), tagja a világszerte turnézó nemzetközi Global Vocal Meeting projectnek, a nagyközönség azonban az Ando Drom zenekar énekeseként ismerhette meg. Az autentikus cigányzene világában eltöltött évek után Mitsou úgy döntött, hogy megkeresi a saját útját. Újonnan alakult zenekarában olyan zenészek veszik körül, akik a tradicionális zene iránti érzékenységükkel izgalmas zenei környezetbe helyezik Mitsou dalait. Három év hallgatás után megszületett a hosszú kísérletezés, útkeresés eredménye, egy lemez, a roma kultúra gyökereiből és a jelenvaló világ hatásaiból táplálkozó alkotás: a Mitsoura.

Aki úgy dönt, hogy elmegy a koncertre, vagy meghallgatja a lemezt, mindenképpen előítéletek nélkül, nagy adag nyitottsággal tegye. Amit hallunk folyamatos állásfoglalásra késztet. Először is Mitsou hangja: megfoghatatlan egy ilyen törékeny lány torkából. Amit énekel: az indiai dalok és a cigány hallgatók ösztönös egysége (tradicionális és Bari Károly gyűjtések). A zene: az etnikus hangszerek és zenei témák (Monori András) letisztult hangjának kontrasztja a legsúlyosabb ipari zörejekből álló atmoszférákkal (Moldvai Márk). A látvány: a koncert díszlete egy folyamatosan változó kör. Indiai motívumrendszerek és roma festőművészek (Szentandrássy István, Balogh Balázs András, Szécsi Magda...) alkotásai által ihletett animációk (Mandula Éva). Terek: divatosan surround, gyakorlatilag a hallgató bekerül valamilyen atmoszféra közepébe.

”Ezek a dalok különböző cigány tradíciókból – a lovári, collár, gulvári, romungro – zenei hagyományokból származnak. Édesanyám dalai, a család dalai, a közös ünnepek, a temetések dalai. Gyűjtések idős cigány emberektől, akik olyan tehetséggel énekeltek, ahogyan én talán sohasem fogok. Eléneklem a dalokat, melyek körülölelik az életem.” (Mitsou)

Mitsou – ének, percussion
Monori András – gadulka, kaval, soprano, ektar, zurna
Szalai Péter – tabla, ghatam, doromb, dholak, kalimba, konnakol
Dés András – kanna, bodhran, riq, ride, darbouka, percussion
Lukács Miklós – cimbalom
Moldvai Márk – pro tools, live surround, percussion
Mandula Éva – live animációk

TRAFÓ KORTÁRS MŰVÉSZETEK HÁZA
Jegypénztár nyitva tartás:
  • nagytermi előadásnapokon: 17h - előadás vége + 30 perc, max. 22h
  • stúdió-, kabin- és klubelőadás napokon: 17h-20h30
  • egyéb napokon: 17h-20h
Trafó Galéria nyitvatartás:
  • Előadási napokon 16-22h.
  • Nyitva: kedd-vasárnap: 16h-19h
  • Hétfőnként zárva.
Elérhetőségek

  • A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.

Médiapartnerek

Együttműködő partnerek