A belépés ingyenes.
A József Attila Kör kritikai sorozatának hatodik estjén a részvevő négy kritikus – Dunajcsik Mátyás, Szegő János, Tompa Andrea és Turi Tímea – az utóbbi években jelentős színpadi szerzővé vált Térey János "magyar trilógiájának" harmadik darabjáról, a Jeremiás avagy az Isten hidege című misztériumjátékról beszélget egymással és a közönséggel, melynek során kiderülhet, hogy újraéleszthetők-e régi műfajok, jól siklik-e a debreceni metró, és hogyan fest egy országgyűlési képviselő drámai hősként…
Kritika a Térey János darabjáról a litera.hu oldalán
Térey János életrajza és munkái
Havonta egyszer, az ingyenes ImPulzus esten minden néző a vendégünk egy csésze kávéra, némi édesre-sósra, és persze irodalmi eszmecserére.
Az esemény támogatói: NKA, MASZRE
A József Attila Kör (JAK) a fiatal kortárs magyar irodalom több, mint húsz éve működő szervezete, melynek elsődleges célja a pályakezdő irodalmárok indulásának segítése, a legújabb kortárs magyar irodalom kutatása, eredményeinek bemutatása és eljuttatása a közönséghez felolvasó- és vitaestek, konferenciák és rendhagyó középiskolai irodalomórák szervezésével, valamint a JAK-füzetek és a Világirodalmi Sorozat kiadásával. A JAK emellett számos hazai és nemzetközi programsorozat, ösztöndíjprogram és fesztivál aktív résztvevője, a fiatal irodalmárok egyik legfontosabb hazai érdekképviseleti szerve.
Dunajcsik Mátyás (1983) Márciusi Ifjak-díjas, szabadúszó író, műfordító, kritikus.
Rendszeresen jelennek meg írásai többek között a Magyar Narancs, a Revizor Online és a Holmi folyóiratokban. Első szépirodalmi kötete 2007-ben jelent meg a JAK-füzetek sorozatban Repülési kézikönyv címen, melyre Bródy Sándor-díjat kapott. Legutóbbi műfordítása: Alain Robbe-Grillet: Érzelmes regény (Magvető, 2009).
Szegő János (1982) szerkesztő, kritikus.
A PPKE BTK esztétika-magyar szakán végzett. A Litera.hu irodalmi portál szerkesztője. Írásai rendszeresen jelennek meg az Alföld, a Beszélő, az Élet és irodalom, a Holmi, a Litera.hu, a Magyar Narancs, a Műút, a Revizor Online valódi és virtuális hasábjain. Kritikaeszménye az előnyszabály, kedvenc játékeleme a les.
Tompa Andrea (1971) szerkesztő, színkritikus, író
1990-ben kezdte meg a tanulmányait az ELTE magyar-orosz szakán. Első színházi tárgyú írása 1999-ben jelent meg a SZÍNHÁZ folyóiratban, amelynek 2005 óta szerkeszője. 2004-ben doktorált az ELTE orosz irodalom szakán Színház és teatralitás V. Nabokov életművében című disszertációval. 2008 ősze óta tanít a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemen. 2008 nyara óta a Theatre – Yale School of Drama folyóirat szerkesztőbizottságának tagja. 2009-től a Magyar Színházi Kritikusok Céhének elnöke. A hóhér háza - történetek az aranykorból című regényét a Kalligram Kiadó jelenteti meg.
Turi Tímea (1984) író, kritikus.
Az SZTE-BTK PhD-hallgatója, témája a tárcairodalom, újságírás és irodalom kapcsolata. Írásai többek között a Tiszatájban, a Literán, a Műútban jelennek meg.