A SPACE Színház (NL/H) bemutatja: Peace NO. 28.

1500 Ft / diák: 1200 Ft / bérlet érvényes

tárlatvezetés a jövő panoptikumában
 

Magyar nyelven
 

Docufiction, (ál)dokumentarista krízis színház. Megemlékezés, kitchen sink soap, köztéri hangjáték, közös, nagy beszélgetés étellel itallal - a világ dolgairól. Élő zenével és rengeteg statisztával.
 

2060-ban vagyunk, ötven évvel a nagy változás után, amely az emberiség történetében végre boldogító fordulatot hozott. Az évforduló alkalmából világszerte múzeumok nyílnak, ahol a fordulat évére emlékeznek meg. 2060-ban az emberek jól élnek, boldogan, mindenük megvan. Annyira jó az élet, hogy nem is tudják már értékelni. Elfelejtették a történelmüket. A történeti múzeumba ellátogatók a 2010-es évet szinte tökéletesen szimuláló installációba léphetnek be, megtekinhetik a kor jellegezetes tárgyait, környezetét, és a múzeum korhű ruhákba öltözött alkalmazottai bemutatják nekik, milyen volt a világ, hogyan éltek az emberek abban a már-már teljesen elfeledett korban, 2010-ben, amikor az emberiség a legjobb úton volt a katasztrófa felé. Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy honnan jöttünk.
 

„Mielőtt megkezdenénk vezetett túránkat a skanzenben, figyelmeztetnem kell önöket: előfordulhat, hogy a múlt újraélése, a Döntés előtti idők felidézése kellemetlen érzéseket kelt önökben. Gyakori panasz látogatóink részéről a szédülés, mélységes zavarodottság, émelygés vagy egyszerű értetlenség. Ez sajnálatos, de a múlt bizony fájdalmas volt, és gondoljanak csak bele, hogy míg önöknek csupán egy órán át kell ezeket a kellemetlenségeket elviselniük, felmenőik kénytelenek voltak egész életüket ebben leélni.”
 

A FELHŐ nemzetközi koprodukcióban jött létre, az öt helyszínen: Amszterdamban (Brakke Grond), Budapesten, Berlinben (Sophiensaele), Düsseldorfban (FFT) és Brüsszelben (Kaaitheater) az előadás adott helyszínére alkalmazott változatát mutatja be a társulat.
 

A holland-magyar alkotópáros, Ardai Petra és Luc van Loo alapította Space Színház a valóság színházi leképezését keresi, (ál)dokumentarista előadásaikon párbeszédet folytatnak a közönséggel, a társadalmi és politikai kérdéseket személyes közelségbe hozva. Ötödik alkalommal láthatjuk őket Magyarországon (Emlékmű a jelennek 2007, Holland Cunami 2008, WorldwideHeroShow 2009, A hely, ahová tartozunk 2009, A felhő 2010).
 

“…Ezek a színészek nem akarják eladni magukat, a politikai demagógiát nem tetézik színházi demagógiával, véleményük van a világról, és kíváncsiak a miénkre, nem vesznek minket hülyére, felnőttnek és partnernek tekintenek, párbeszédre fognak, önismeretre, öniróniára ösztökélnek, arra, hogy legyünk képesek nevetni magunkon, s elgondolkodni arról, milyenek vagyunk és milyen országban élünk.” (Koltai Tamás, Élet és irodalom)
 

„Merthogy a Space legnagyobb ötlete éppen ez, vagyis a valóságos szituációk és a fantasztikum-fikció-elképzelt jövőkép folyamatos egybejátszása, egymásra kopírozása.” (Karsai György, kultúra.hu)
 

Beszámoló a SPACE WorldwideHeroShow című darabjáról
 

Interjú Ardai Petrával egy korábbi produkció, a Holland Cunami kapcsán
 

Koncepció: ARDAI Petra, Luc van LOO, VERESS Anna
Szereplők: YANG Li, ARDAI Petra, Luc van LOO
A Felhő hangja: LÁZÁR Kati
Rendező: ARDAI Petra
Dramaturg: VERESS Anna
Szöveg: BABARCZY Eszter, ARDAI Petra, VERESS Anna
Zene, hang: GRYLLUS Samu, Luc van LOO, kínai nép- és popzene
Díszlet: ÁGH Márton
Jelmez: SCHOPP Ildikó
Kutatás: Anneke JANSEN
Interjú (a videó installáción): CSÁNYI Vilmos
Grafikai munka: DOMJÁN Gábor, tuo
Technikai háttér: BELÉNYESI Zoltán, Marco CHARDON, ÉLTETŐ András, LAJTI Balázs
Magyar producer: TALLÓ Gergely, Műhely Alapítvány
Producer: Willemijn LAMP
 

Támogatók:
NFPK+, Amsterdamse Fonds voor de Kunst, SNS Reaal fonds, European Cultural Foundation, a Holland Királyság Budapesti Nagykövetsége, NORMA fonds, Kaaitheater Brüsszel, Forum Freies Theater Düsszeldorf, Nemzeti Kulturális Alap. A produkció létrejötte köszönhető a Vlaams cultuurhuis De Brakke Grond (Amsterdam), a Krétakör (Budapest), az Artus Stúdió (Budapest), a Flórián Műhely (Budapest) és a SíN (Budapest) közreműködésének. NKA, OKM, Főváros, Műhely, Holland Követség
 

tgspace.nl

TRAFÓ KORTÁRS MŰVÉSZETEK HÁZA
Jegypénztár nyitva tartás:
  • nagytermi előadásnapokon: 17h - előadás vége + 30 perc, max. 22h
  • stúdió-, kabin- és klubelőadás napokon: 17h-20h30
  • egyéb napokon: 17h-20h
Trafó Galéria nyitvatartás:
  • Előadási napokon 16-22h.
  • Nyitva: kedd-vasárnap: 16h-19h
  • Hétfőnként zárva.
Elérhetőségek

  • A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.

Médiapartnerek

Együttműködő partnerek