COMPAGNIE 111: IJK

2500 Ft / diák: 1900 Ft / Trafó bérlet nem érvényes!

Március 28-án, pénteken az előadás után Novák Eszter rendező beszélget a CIE 111 tagjaival és Aurélien Bory rendezővel! Mindenkit nagy szeretettel várunk!

A Circle Around program keretében a Trafó és a Budapesti Francia Intézet közös bemutatója.
Játékosság és találékonyság, a gravitáció törvényeit meghazudtoló technikai megoldások és az amerikai némafilmek humora. Mindez egy lenyűgöző hangulatú új cirkuszi produkcióban.

A Compagnie 111 Franciaország egyik legnépszerűbb új cirkuszi társulata, melyet Beethoven utolsó, 111. szonátája nyomán 1999-ben három zsonglőr - Aurélien Bory, Olivier Alenda és Katja Wehrlin - hozott létre.

A 2000-ben készült IJK, amelyet hosszú idő után először a Trafóban játszik újra a társulat, a világ legkülönbözőbb színházaiban csaknem kétszáz előadást élt meg. A cím maga a 3 dimenzió három vektorát jelöli (i, j és k), és ilyen módon az előadók rendelkezésére álló teret jelképezi. Meglepő trükkök és megoldások segítségével a szereplők labdákon, a díszletként és művészi eszközként egyaránt szolgáló téglatesteken túl, művészi módon zsonglőrködnek a gravitáció törvényeivel és a perspektívával, folyamatosan átértelmezve azokat. A tárgyaknak ez a fajta felhasználása Oskar Schlemmer Kockajáték („Jeu de cubes”) című munkáját idézi. A darab egy intelligens, képileg lenyűgöző, és nem utolsó sorban rendkívül szellemes fantáziavilágba kalauzolja a nézőt.

A társulat Plan B című előadását 2006 tavaszán már láthatta a hazai közönség és ugyancsak Aurélien Bory nevéhez fűződik a 12 tagú, tangeri akrobata formáció számára készített, világszerte hatalmas sikert aratott Taoub című előadás, melyet tavaly májusban tűztünk műsorra.

Az IJK egy olyan új cirkuszi produkció, melyben zsonglőrködés, akrobatika, tánc, zene és színház keveredik egymással. A műfaji határok összemosásával a darab minden eleme a koncepció szerves részévé lesz, és több síkon értelmezhető jellé válik. Jó példa erre a művészetfelfogásra a zsonglőr labdája, mely azon kívül, hogy a cirkuszművész virtuozitását dicséri, díszletelemként és hangszerként egyaránt funkcionál. Az előadás látványvilága és zeneisége így épül és hat egymásra, kölcsönösen erősíti egymást. A konkrét és az elvont síkok összemosódnak, amely egy nem mindennapi előadás létrejöttét eredményezi.

Alkotók:
Olivier Alenda, Aurélien Bory, Christian Coumin, Stéphane Ley, Katja Wehrlin, Thierry Dussout
Látványterv: Christian Coumin
Művészeti közreműködő: Thierry Dussout
Előadók:
Olivier Alenda, Aurélien Bory, Anne De Buck (eredetileg Katja Wehrlin)
Fény: Arno Veyrat
Hang: Stéphane Ley
Jelmez: Sylvie Marcucci
Rendezte: Christian Coumin

Koncepció: Aurélien Bory

Zsonglőr tanulmányok: Olivier Alenda, Aurélien Bory

Fotográfus: Aglaé Bory

Produkciós munkatársak:

Florence Meurisse, Delphine Justumus
Koprodukciós partnerek:
Théâtre de la Digue/Toulouse, Espace Apollo/Mazamet, Résidence à l’Espace Apollo

Támogatók:
Conseil Régional Midi-Pyrénées, Conseil Général de la Haute-Garonne et Studio de création du Lido/Centre des arts du cirque - Ville de Toulouse
A CIE 111 állandó partnere a DRAC Midi-Pyrénées és projektjeinek támogatója a BNP Paribas.

TRAFÓ KORTÁRS MŰVÉSZETEK HÁZA
Pénztár nyitvatartás:
  • nagytermi előadásnapokon: 17h-22h
  • stúdió- és klubelőadás napokon: 17h-20h30
  • egyéb napokon: 17h-20h
Trafó Galéria nyitvatartás:
  • Előadási napokon 16-22h.
  • Nyitva: kedd-vasárnap: 16h-19h
  • Hétfőnként zárva.
Elérhetőségek

  • A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.

Médiapartnerek

Együttműködő partnerek