ImPulzus 16. - Dobozváros

A belépés ingyenes!
Játék! Melyik Ljudmila Ulickaja kötetet illusztrálta Lakatos István? A helyes válasz beküldői közt Lakatos István "Dobozváros" című kötetből sorsolunk!
A válaszokat a kozonseg@trafo.hu emailcímre várjuk március 19-én délig. A nyertest emailben és a Trafó facebook-oldalán értesítjük.


Az ImPulzus kritikai beszélgetéssorozat idei harmadik témája Lakatos István Dobozváros c. meseregénye.

A kötetről Bartók Imre, Csobánka Zsuzsa, Lengyel Imre Zsolt beszélget Benedek Anna vezetésével.

A könyvről:
"Lakatos István meseregényében egy nem túl szép napon egy Zalán nevű kisfiúékhoz beállít egy Székláb nevű öregember, és azt állítja, hogy a szülei már nem az igaziak, hanem másolatok. Székláb elmeséli a kisfiúnak: szüleit elrabolták a dobozvárosiak, ezért vele kell mennie. Zalán nem tehet mást, mint útra kel az ismeretlen öregemberrel, mert csak így lát esélyt arra, hogy viszontlássa az igazi szüleit. Miután alaposabban megismerkedik Székláb birodalmával, egy családnyi vízimanóval és Jónással, a kecskével, még előtte áll, hogy sárkányokkal is találkozzon Dobozvárosban. Lakatos István könyve kalandos, varázslatos és szívhez szóló történet tíz éven felüli gyerekeknek."



A szerző:
"A kecskeméti Piarista Gimnáziumban érettségizett, majd a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának magyar-kommunikáció, később esztétika szakára járt. Az Előszezon tagja. Első komolyabb munkája, a Miserere homine – Ember, irgalmazz 2008-ban, a Műútban jelent meg, azóta évente új képregényt publikál a lapban. 2009-ben Ljudmila Ulickaja Történetek emberekről és állatokról című mesekönyvét illusztrálta, majd 2010-ben a Nyitott Könyvműhely gondozásában megjelent első képregényalbuma, a Lencsilány."

A kiadóról bővebben:
www.magveto.hu

A résztvevők

Bartók Imre (1985)
Esztéta, kritikus, író. Filozófiát és esztétikát tanult az ELTE-n, 2003 óta az esztétika szak doktorandusza. Az elmúlt években főként Rilke és Celan költészetét tanulmányozta. Kritikaírással két-három éve foglalkozik, időközben megjelent az első regénye is (Fém, Kalligram, 2011).

Benedek Anna (1975)
Szerkesztő, kritikus. Budapesten szültett. A JATE, majd a PTE hallgatója, középiskolai tanár. Jelenleg a 6b.hu építészeti videófolyóirat, a Digitális Irodalmi Akadémia, valamint a prae.hu irodalmi rovatának szerkesztője, 2009–2011-ig a JAK-füzetek sorozatszerkesztője.

Csobánka Zsuzsa (1983)
Író, kritikus, tanár. Az ELTE magyar-esztétika, a SZFE drámapedagógia szakán végzett, jelenleg PhD-hallgató az ELTE-n, a kortárs irodalom tanítása témában kutat. Kötetei: Bog (Szoba Kiadó, 2009), Belém az ujját (JAK-füzetek, 2011), Hideg bűnök (Kalligram, 2011). Versei, novellái, kritikái többek között a Jelenkor, Élet és Irodalom, Holmi, Kalligram,Alföld, Új Forrás, Prae hasábjain jelennek meg. 2010-ben Móricz-ösztöndíjat kapott.

Lengyel Imre Zsolt (1986)
Kritikus, irodalomtörténész. Az ELTE BTK esztétika-magyar szakán végzett, most Az irodalmi modernség doktori program hallgatója ugyanott. Tanulmányai és kritikái jelentek meg az Alföld, Holmi, Kalligram, Műút, Jelenkor, Irodalomtörténet és aLiteratura folyóiratokban. Jelenleg a népi írók, etika és esztétika
kapcsolata, illetve a kortárs próza érdeklik leginkább.

József Attila Kör (1989-):
A JAK a fiatal kortárs magyar irodalom több mint húsz éve működő szervezete, melynek elsődleges célja a pályakezdő irodalmárok indulásának segítése, a legújabb kortárs magyar irodalom kutatása, eredményeinek bemutatása és eljuttatása a közönséghez felolvasó- és vitaestek, konferenciák és rendhagyó középiskolai irodalomórák szervezésével, valamint a JAK-füzetek és a Világirodalmi Sorozat kiadásával. A JAK emellett számos hazai és nemzetközi programsorozat, ösztöndíjprogram és fesztivál aktív résztvevője, a fiatal irodalmárok egyik legfontosabb hazai érdekképviseleti szerve.

www.jozsefattilakor.hu
http://www.facebook.com/jozsefattilakor


Az est támogatói: NKA, Magvető, Trafó.
TRAFÓ KORTÁRS MŰVÉSZETEK HÁZA
Jegypénztár nyitva tartás:
  • nagytermi előadásnapokon: 17h - előadás vége + 30 perc, max. 22h
  • stúdió-, kabin- és klubelőadás napokon: 17h-20h30
  • egyéb napokon: 17h-20h
Trafó Galéria nyitvatartás:
  • Előadási napokon 16-22h.
  • Nyitva: kedd-vasárnap: 16h-19h
  • Hétfőnként zárva.
Elérhetőségek

  • A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.

Médiapartnerek

Együttműködő partnerek