PiPS:lab (NL): DieSpace 3.0

2000 Ft / diák: 1600 Ft
Általános bérlet érvényes
Ikerbérlet érvényes

Kedvezményes kombinált belépő a PiPS:lab (NL): DieSpace 3.0 és a Pecha Kucha Night programokra! Ára: 3000 Ft, (3500 helyett) diákoknak 2400 Ft. (2600 helyett) A kedvezményes belépőt személyesen, a Trafó pénztárában tudod megvásárolni.



A DieSpace 3.0 a holland PiPS: lab interaktív digitális színházi performansza, melynek aktív résztvevői lehetnek a nézők is.

Facebook, Twitter, MySpace, Friendster, LinkedIn - közösségi oldalak, amelyekhez mindenki szeretne csatlakozni. A PiPS:lab tech-színházi csapata egy újabb csoportba invitál - a Diespace hálózatába.
A tagságnak csak egy feltétele van: a regisztráció előtt meg kell halni és feltölteni a lelket, hogy az továbbra is kommunikálhasson a túlvilágról. A közönség soraiban ülők így egy estére a Diespace 3.0 kampány szereplői lehetnek egy sajátos technológiai innovációkat, zenei, színházi és filmes elemeket ötvöző komikus, abszurd színházi médiainstalláció valós és virtuális terében.

A Diespace.nl az első túlvilági internetes közösség. A PiPS:lab dalokkal tarkított interaktív műsorában a halál utáni élet közegébe kalauzol, járókeretes, gördeszkázó nagymamák és zenélő kerekesszékek közé, a laptopok, kamerák és fényszenzorok csodálatos világába.

Vágysz a halálra, de félsz az álmaidtól? A Diespace segítségével nyugodtan magad mögött hagyhatod az életet és szeretteidet!
 


"Ha valaha is kétséges volt a technológia és színház egymást erősítő és inspiráló kapcsolata, ez az előadás lenyűgöző bizonyítéka azoknak a végtelen lehetőségeknek, amelyek eredményei lehetnek e kettő találkozásának. " Delana Flowers, Pittsburgh



Az előadáshoz kapcsolódóan a PiPS:lab október 27-30. között zártkörű workshopot tart a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán.

PiPS:lab
Az elmúlt 15 évben az amszterdami székhelyű PiPS:lab számos expresszív, látványos és interaktív multimédia-előadást hozott létre. Egy maguk által programozott és kifejlesztett szoftvert használva az élő videóművészet technikai módszereit fejlesztették mesterfokra.

Az audio-videó technológiák teátrális szerepet kapnak produkcióikban. A vizuális effektek olyan szeszélyes, manipulált, kontextusukból kiragadott és zenével fűszerezett elemekké válnak, melyek egyenrangú szerepet játszanak a színészekkel és zenészekkel. A köztük és a közönség között egyfajta összekötő „mixerként” működő számítógép pedig meglepően innovatív módon aktivizálja a nézői percepciót.

A PiPS:lab 1999-ben alakult és jelenleg öt állandó taggal működik. A csoporton belüli együttműködés célja új művészeti formák, interdiszciplináris kombinációk létrehozása. A végső alkotás számos műfaj mentén körvonalazódhat – a kísérletezés végeredménye lehet koncert, színdarab, interaktív installáció vagy valami teljesen szokatlan és műfaji keretek közé nem szorítható performansz.

A PiPS:lab tagjai
Előadók:
Keez DUYVES
Yorick HEERKENS
Daan VAN WEST
Thijs DE WIT
Sebastian KOX
 
Technika: Thomas KOOPMANS
Produkciós menedzser: Debbie STRAVER

A PiPS:lab 2004 őszén a C3 Galéria szervezésében a Millenáris Parkban mutatkozott be először Budapesten. A luma2solator c. kiállításukhoz kapcsolódó interaktív Lumalive performansz során bárki elkészíthette saját fénygraffiti alkotását egy hosszú záridejű kamera, egy beépített vaku és fényszóró spray segítségével. Így a látogatók maguk is műalkotóvá, levegőbe pingált rajzuk pedig láthatóvá válhattak. http://www.c3.hu/galeria/pipslab.html

Együttműködő partner: Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola


 
 
TRAFÓ KORTÁRS MŰVÉSZETEK HÁZA
Jegypénztár nyitva tartás:
  • nagytermi előadásnapokon: 17h - előadás vége + 30 perc, max. 22h
  • stúdió-, kabin- és klubelőadás napokon: 17h-20h30
  • egyéb napokon: 17h-20h
Trafó Galéria nyitvatartás:
  • Előadási napokon 16-22h.
  • Nyitva: kedd-vasárnap: 16h-19h
  • Hétfőnként zárva.
Elérhetőségek

  • A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.

Médiapartnerek

Együttműködő partnerek