Összművészeti-nevelési találkozó // Arteducation meeting
Az első négy nap során a fenti területek egy-egy elismert külföldi képviselője vezet egész napos módszertani képzést, bemutatva saját, művészetközvetítési/művészeti nevelési eszközeit.
Az utolsó napon az InSite Drama vezetésével a résztvevőkkel közösen hasonlítjuk össze a korábbi napok tapasztalatait és lehetséges utakat keresünk összeművészeti-nevelési projektek tervezésére.
Várjuk azon művészek, pedagógusok, művészetközvetítéssel foglalkozó- és civil közösségekkel dolgozó szakemberek jelentkezését, akik nyitottak rá, hogy bepillantást nyerjenek különböző művészeti ágakat bevonó nevelési munkába, és közösen keressék ezek lehetséges találkozási pontjait.
A workshopok nyelve angol, igény szerint fordítást biztosítunk.
Részvételi díj: 23.000 Ft a teljes hétre vagy 5000 Ft/nap
Jelentkezés: https://forms.gle/6FdYGRFqV7pYhuTM6
A február 12. - workshop vezetője:
Cecily O'Neill
… a folyamatdráma és a színházi nevelés nemzetközi tekintélye. Számos
együttműködésben vett részt, rendezőkkel, színészekkel, pedagógusokkal
és gyerekekkel dolgozik szerte a világon. Dolgozott a Unicorn
Theatre-ben, a New York Egyetemen, tanított az Ohio State
University-ben, 2015-ben alapította meg saját csoportját a
2TimeTheatre-t. Számos nagyhatású könyv szerzője.
A február 13.-i workshop vezetője:
Doris Uhlich
… osztrák koreográfus és performansz művész. A bécsi egyetemen kortárstánc-pedagógiát tanult, 2006 óta saját projektjein dolgozik, melyekkel számtalan díjat nyert. Performanszaiban és az általa vezetett, táncosoknak vagy civileknek szánt workshopokon mindennapi és művészi gesztusokkal, szépségideálokkal és meztelenséggel, valamint egy idő óta a rave zenével is foglalkozik.
A február 14.i- workshop vezetője:
Yana Klichuk
… a Szentpétervári State University and Bard College-ban szerzett diplomát képzőművészetből és művészeti kritikából. A National Center for Contemporary Arts és a szentpétervári PRO ARTE Foundation képzőművészeti programjainak volt kurátora. Évek óta a MANIFESTA biennálé oktatási és mediációs programjait irányítja. A kurátori csapattal, helyi kollégákkal és érintettekkel építi a biennálé házigazda városának társadalmi kontextusát figyelmebe véve az esemény stratégiáját, kapcsolódva és tanulva a helyi közösségektől.
A február 15.-i workshop vezetője:
Ricardo Gassent
… zenészként tanult Spanyolországban és Berlinben, oboistaként a legnagyobb európai koncerttermekben lépett fel. 2012-ben kezdett soundpaintinggel foglalkozni Walter Thompson mellett, 2014-ben alapította a Soundpaintingmadrid-ot azzal a céllal, hogy elterjessze a műfajt Spanyolországban. A világ legrelevánsabb soundpaintereinek csoportjába tartozik, művészeti nyelvfejlesztés mellett kreativitás fejlesztésként és pedagógiai eszközként is használja a műfajt.
A február 16.-i workshop vezetője:
Bethlenfalvy Ádám
… drámapedagógus, színházi nevelési szakember. Az InSite Drama egyik alapítója, a Károli Gáspár Református Egyetem oktatója. Ádám a találkozó zárónapján a négy nemzetközi előadó által prezentáltak gyakorlatban történő összefésülését facilitálja.