Távozik a Trafó éléről Erdődi Katalin ügyvezető igazgató
„Büszke vagyok arra, hogy a Trafó egy kihívásokkal teli, politikailag terhelt időszakban érzékeny, kísérletező és bátor, nemzetközileg is releváns intézményként tudott működni, amely kiállt a művészet szabadsága mellett.” – fogalmazott Erdődi Katalin, a Trafó ügyvezető igazgatója.
A Fővárosi Önkormányzat és Erdődi Katalin, a Trafó Kortárs Művészetek Háza ügyvezető igazgatója közös megegyezéssel döntöttek az ügyvezetői megbízás megszüntetéséről. Az együttműködés lezárása az elmúlt időszak szakmai munkájának elismerése mellett, a felek közös döntése alapján történik. A 2026/2027. évad programját a Trafó csapata Erdődi Katalin vezetésével állítja össze, aki 2026. év végéig lesz az intézmény élén. A Fővárosi Önkormányzat közgyűlésének mai döntése szerint várhatóan már júliusban kiírják a nyílt pályázatot a Trafó ügyvezetői igazgatói pozíciójára.
Erdődi Katalin 2025 elején vette át a Trafó vezetését. Igazgatói időszaka alatt az intézmény tovább erősítette kulcsfontosságú pozícióját a hazai, regionális és nemzetközi kortárs művészeti színtéren, miközben új programstruktúrával - társadalmi kérdésekre reflektáló összművészeti fókuszokkal - és rendhagyó, a fővárosból is kilépő kezdeményezésekkel bővítette tevékenységét.
Vezetése alatt a Trafó kiemelt hangsúlyt fektetett az aktuális társadalmi témák művészeti feldolgozására, valamint a különböző közösségek és nézőpontok bevonására. E szemlélet jegyében jöttek létre többek között a tematikus fókuszhétvégék, amelyek komplex programokon keresztül kapcsolták össze az előadó-művészeti, képzőművészeti és diszkurzív eseményeket. Ilyen kezdeményezések voltak az „Az erőszak vége”, a „Mesterséges valóságok”, a „Semmit rólunk nélkülünk” és a „munka–szabad–idő” című összművészeti fókuszok.
„Nagy megtiszteltetés volt számomra a Trafó vezetése ebben az időszakban. Az elmúlt másfél évben kollégáimmal azon dolgoztunk, hogy az intézmény ne csupán a kortárs művészetek befogadóhelye legyen, hanem olyan nyitott tér is, ahol a művészeten keresztül közösen gondolkodhatunk a minket érintő társadalmi kérdésekről. Különösen fontosnak tartom a tematikus fókuszhétvégéket, amelyek új kapcsolódási pontokat teremtettek művészek, közösségek és közönségek között, legyen szó az erőszak különböző formáiról, a munka és szabadidő viszonyáról vagy a többségi társadalomtól valamilyen tulajdonságuk mentén eltérő, kisebbségi csoportok önérvényesítéséről.” – mondta Erdődi Katalin. „Az elmúlt másfél év számomra azt is megmutatta, hogy míg szakmai múltamból adódóan erősségem a művészeti vezetés, az ügyvezetői feladatok olyan komplex kihívást jelentenek, amelynek ellátását nem láttam hosszabb távon, fenntartható módon biztosítottnak.”
A Trafó Kortárs Művészetek Háza és a Fővárosi Önkormányzat köszönetét fejezi ki Erdődi Katalinnak az intézményért végzett munkájáért, valamint a művészeti és szervezeti fejlesztésekért, amelyek hozzájárultak a Trafó szakmai elismertségének további erősödéséhez.
Az intézmény működése a vezetőváltás folyamatában is zavartalanul folytatódik.
A 2026. őszi programok már elérhetőek!
Sajtókapcsolat:
Majercsik Johanna, kommunikációs vezető
jojo@trafo.hu
+36303510267
